A DCEU eddigi legjobb és legélvezetesebb filmje, ez egészen egyértelmű. Ebben persze nagyon közrejátszik Gal Gadot remek alakítása is. Meg persze a hangulata sem utolsó.
A vidéki suttyók meglovasítanak egy kis pénzt, de nem akárhogy teszik ezt, hanem igazi stílussal, ami semmi máshoz nem fogható. Na jó, a hidrogénezett Daniel Craig sem egy mindennapos jelenség.
Az Amerikai Pasztorál nem kapott túl jó kritikákat, az én tetszésemet viszont sikerült elnyernie. Remek, érdekes története van, igazán elgondolkodtató tanulság vonható le belőle. Megrázó tud lenni.
Az, hogy ez eddig a legjobb Pókember film, nem vitás: laza, cool, a Hálószövő pedig remek párost alkot Vasemberrel. Messze az év leghangulatosabb szuperhősfilmje, hatalmas szívvel és lélekkel.
Végre kapott egy mozifilmes feldolgozást is a Krajcáros, nem is akármilyent! A film nem csak borzongató, de mellette még humoros is (!). Gyerekszereplőinek hála pedig messze a legszerethetőbb horror.
Ha Aronofsky ezen filmjével nem csinálja ki legalább egy kicsit a lelki világodat, akkor a hiba a te készülékedben keresendő. Az anyám! egy igazi botrányfilm, többféle lehetséges értelmezéssel.
De ha már botrányfilmek, akkor nem mehetek el szó nélkül Yorgos Lanthimos legújabb rendezése mellett sem. Talán az év legfeszültebb élménye lett a végeredmény: egyedi, különleges, vérprofi.
Manapság sajnos nem sok animációs film talál be nálam, a Coco azonban kivétel. Nem csak hatalmas szíve van, de mellette témája miatt az idősebbeket is legalább annyira megszólítja. Megható élmény.
Ha Martin Scorsese új filmet rendez, az mindig egy fontos esemény. Így volt ez most is: a Némaság egy megható, de nagyon érdekes film. Nem fog mindenki torkán lecsúszni, de nem is ez a célja.
Legalább annyian szeretik, mint amennyien utálják. Pedig szerintem mestermű: nem csak hogy egy új szelete kedvenc galaxisunknak, de mellette profi vérfrissítés is. Tökéletes filmélmény, az biztos.
Az év legjobb képregényfilmje pedig számomra nem más, mint a Logan. Hugh Jackman hattyúdala épp olyan, mint maga Rozsomák karaktere: véres, kíméletlen, de ugyanakkor az érzelmeknek sincs híján.
Christopher Nolan legújabb remekműve a háború egy kevésbé ismert, feszült részébe enged bepillantást. A Dunkirk hatása pedig egészen elképesztő, az egyik legkülönlegesebb háborús darab.
Edgar Wright legújabb filmjét gyakorlatilg ritmusra vágta: nem musical, de a zenei részek tökéletesen működnek ebben a fantasztikus filmben. Ilyen darab még nem készült ezelőtt, az biztos. Bitang menő.
Casey Affleck alakítása nem hiába kapott Oscart itt: a Régi város egy megindító, drámai és nem mindennapi film, igazi érzelmi hullámvasút. A film felkavaró, és mindenképp többször nézős kategória.
Az első helyezett pedig a Szárnyas Fejvadász 2049 lett nálam. Dennis Villeneuve mesterműve elképesztően profi, érzelmes és értelmes: pontosan így kell folytatni egy legendát. Felejthetetlen film.
Ha tetszett a toplista, kövesd az oldalt a Facebookon is!
Nem akarsz lemaradni semmiről? Nyomj egy kedvelést!
Általánosságban
A Kritikairoda még 2016 februárjában indult, eredeti neve azonban még nem ez volt, hanem Critics Office néven találhattak rá a látogatók. Célom a honlap elindításával az volt, hogy én is kivegyem egy kicsit a részemet a filmek világából.
Mozis premier kirtikák várhatóak minden héten, ahogy csak időm engedi hogy eljussak a moziba. Értelemszerűen minden moziban futó filmet nem tudok hozni, de ami érdekesebb, azt semmiképpen sem fogom kihagyni.
Természetesen időnként a régebbi, vagy klasszikus filmek sem maradnak ki a tartalomból, sőt különböző toplisták is várhatóak majd.
A honlap 2017 márciusában blogos szerkezetre váltott az egyszerűbb és átláthatóbb működés miatt. Az ezen időpont előtti írások is elérhetőek, a Régi kritikák/tesztek menüpontra kattintva.