Thor első két szóló kalandját nem kevés kritika érte, mivel sokak szerint a Marvel Moziverzum azon darabjai közé tartozik, amik csak az átlagos szintet ütik meg. Nekem személy szerint nem volt velük sok bajom: tény, hogy voltak azért apróbb hiányosságiak, de szórakoztattak, s nekem ennyi elég is volt.
Persze azt simán elismerem, hogy készültek összetettebb Marvel darabok is. Nos, aki az első 2 felvonást nem kedvelte, annak talán jó hír lehet, hogy a harmadik az eddigi legnagyobb és leginkább élvezetes Thor mozi, nem kevés humorral tálalva.
A történet szerint Thor (Chris Hemsworth) épp hazatérne Asgardba a Végtelen kövek után való vadászat végeztével, azonban kiderül, hogy már Loki (Tom Hiddleston) az úr. Ez azonban még csak a problémák kezdete, mivel felbukkanik eddig nem ismert testvérük, az ördögi Hela (Cate Blanchett), aki Asgard elpusztítását tűzte ki céljául. Thor pedig a Sakaar bolygóra kerül, ami kegyetlen gladiátorjátékairól híres…
A legnagyobb érdekesség az, hogy a rendezést az eddig csak és kizárólag független filmeket készítő Taika Waitit vállalata, akinek a nevéhez fűződik A hétköznapi vámpírok és a Vademberek hajszája.
Ha egyéni látásmódú rendező csatlakozik egy nagyobb gépezethez, az sok esetben az egyedi stílusa vesztét okozza, most azonban szerencsére ez nem történt meg. Ugyanis a Ragnarök legalább annyira egy Waititi film, mint a Marvel terméke. Extra nagy szerepet kapott a rendezőtől már megszokott humor, ami most sem a taplóság szintjét képviseli, hanem valóban szórakoztató és hahotázós pillanatokat teremt meg a vászon előtt ülve.
Az első 2 Thor egy komolyabb hangvételű story volt, a Ragnarök azonban ezzel végleg szakít: úgy látszik, ahhoz, hogy egy kis eredetiséget találjanak, a humor útjára kellett lépniük. Nem tették rosszul. Persze azért van egy kis dráma, de érezhetően kevesebb. Viszont akkor legalább működik is.
A karakterek maradtak az eddig megismert figurák (nem mintha ez gond lenne): Hulk zúz, Thor odacsap, ha kell, Loki pedig továbbra is elég rendesen keveri a sz-rt. A két testvér közös jelenetei most sikerültek a legjobban: a legtöbbször viccesek, de ha kell akkor a dráma is megvan. Hela karakterén egy kicsit még dolgozhattak volna azért: a gonoszok szokásos kliséi miatt cselekszik, s ebből a szerepéből nem is kíván kilépni.
Az univerzum többi tagjára való utalgatások viszont nagyon jók lettek. (A kedvencem Dr.Strange rövid jelenete és a Stan Lee cameo voltak. Azok halálosak!) A film néha már egy kicsit túl is tolja a nevettetést, szóval aki ezt nem kedveli, nem fog elégedett szájízzel távozni.
A színészek jól játszottak: Chris Hemsworthnek jól áll a humor, Hiddleston viszont egy kicsit még mindig elviszi a showt. De hát ez nem meglepő, hisz ő Loki. Hulkot is remek volt újra látni Mark Ruffalo alakításában. Tessa Thompson is profi volt, Hemsworth és közte nagyon nagy az összhatás. (Hm, csak nem egy leendő pár? Persze csak a vásznon...)
Összegezve, a Ragnárök egy igen csak jó film. Azt nem mondom, hogy Marvelék legjobbja (a Polgárháború összetettebb, Pókember eredetibb és nosztalgikusabb volt), de hogy végig szórakoztató marad, az tény. Egy kicsit olyan hangulata volt az egésznek, mint a Galaxis őrzői filmeknek. A látvány is elég pofás. A moziverzum kedvelőinek nyilván csak ajánlani tudom. Ugyan vannak jobb Marvel termékek is, de az egyszer tuti, hogy a Ragnarök az eddig legjobb Thor mozi. Szép volt, Taika Waititi!
Pozitívumok:
-pörög és zúz ezerrel
-remek hangulat
-bevált a humor
-a színészek
Negatívumok:
-néhol már túl vicces
-Hela kidolgozatlan nemezis
Értékelés:80%
Ha tetszett a kritika, akkor kövesd az oldalt a Facebookon is!
Nem akarsz lemaradni semmiről? Nyomj egy kedvelést!
Általánosságban
A Kritikairoda még 2016 februárjában indult, eredeti neve azonban még nem ez volt, hanem Critics Office néven találhattak rá a látogatók. Célom a honlap elindításával az volt, hogy én is kivegyem egy kicsit a részemet a filmek világából.
Mozis premier kirtikák várhatóak minden héten, ahogy csak időm engedi hogy eljussak a moziba. Értelemszerűen minden moziban futó filmet nem tudok hozni, de ami érdekesebb, azt semmiképpen sem fogom kihagyni.
Természetesen időnként a régebbi, vagy klasszikus filmek sem maradnak ki a tartalomból, sőt különböző toplisták is várhatóak majd.
A honlap 2017 márciusában blogos szerkezetre váltott az egyszerűbb és átláthatóbb működés miatt. Az ezen időpont előtti írások is elérhetőek, a Régi kritikák/tesztek menüpontra kattintva.